top of page

Swingers

Our 'Swingers' initiative is a platform for sharing knowledge, skills and inspiration of local activities from different fields. It is an experimental project whose axis is to combine, to mix what Pomelo has to offer with other venues to achieve a new quality or to organise an interesting event. 
Initially, due to the epidemiological situation, our activities existed partly in the form of videos and events - Livestreams on the Pomelo Bistro Facebook fanpage.

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_34

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_34

107_1

107_1

swing-z-drukarnia-fotorelacja_36

swing-z-drukarnia-fotorelacja_36

swing-z-piasecka_23

swing-z-piasecka_23

swing-z-piasecka_20

swing-z-piasecka_20

swing-z-drukarnia-fotorelacja

swing-z-drukarnia-fotorelacja

swing-z-piasecka_8

swing-z-piasecka_8

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_13

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_13

Do tej pory zaprosiliśmy do projektu takie miejsca jak:

Studio 57 - razem z artystką i prowadzącą studio fotograficzne Agnieszką Piasecką wykonaliśmy analogowe odbitki metodą anthotypii przy użyciu naszego zakwasu oraz soku z buraka, który ma właściwości światłoczułe.

Drukarnia cafe - przy współpracy z Jakubem Kozianem, head baristą kawiarni z kawą speciality, stworzyliśmy na tę okazję wypieki z naszymi domowymi przetworami, które serwowaliśmy w połączeniu z kawą z wybranych przez niego ziaren. Alternatywne metody parzenia kawy oraz dyskusję na tematy związane z kawą speciality, etyką uprawy kawy i świadomością polskich kawoszy przeprowadziliśmy podczas livestreamu, a nasz zestaw był dostępny w dwóch lokalizacjach: w Pomelo oraz na Mariackiej, w Drukarni. 

Straight Outta Street - studio tatuażu na Ogarnej, tak samo jak my członek kolektywu „Ogarnia się”. Wydarzenie miało charakter malowania na żywo. Krik Kong, artysta street-art i tatuator tworzył swoje dzieło u nas na miejscu (livestream)  

 

U Szkota Gdańsk - z wykorzystaniem naszej domowej roboty nalewki oraz biegłości w sztuce barmańskiej ekipy U Szkota stworzyliśmy 2 koktajle (1 bezalkoholowy), które pozostaną w naszej karcie.

Omnom Gdańsk - 107 Gdańsk - Faloviec - testujemy produkty własnej roboty i wymieniamy się nimi, aby tworzyć nowe potrawy, łączyć smaki i siły.

bottom of page