top of page

Swingersi

Nasza inicjatywa „Swingersi” to platforma wymiany wiedzy, umiejętności i inspiracji lokalnych działalności z różnych dziedzin. To eksperymentalny projekt, którego osią jest łączenie, miksowanie tego, co ma do zaoferowania Pomelo z  innymi miejscami, aby uzyskać nową jakość lub zorganizować interesujące wydarzenie. 
Początkowo ze względu na sytuację epidemiologiczną nasze aktywności istniały częściowo w postaci filmów, a wydarzenia - Livestreamów na fanpage Pomelo Bistro na Facebooku.

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_34

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_34

107_1

107_1

swing-z-drukarnia-fotorelacja_36

swing-z-drukarnia-fotorelacja_36

swing-z-piasecka_23

swing-z-piasecka_23

swing-z-piasecka_20

swing-z-piasecka_20

swing-z-drukarnia-fotorelacja

swing-z-drukarnia-fotorelacja

swing-z-piasecka_8

swing-z-piasecka_8

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_13

szkot-w-pomelo-i-ogrodek_13

Do tej pory zaprosiliśmy do projektu takie miejsca jak:

Studio 57 - razem z artystką i prowadzącą studio fotograficzne Agnieszką Piasecką wykonaliśmy analogowe odbitki metodą anthotypii przy użyciu naszego zakwasu oraz soku z buraka, który ma właściwości światłoczułe.

Drukarnia cafe - przy współpracy z Jakubem Kozianem, head baristą kawiarni z kawą speciality, stworzyliśmy na tę okazję wypieki z naszymi domowymi przetworami, które serwowaliśmy w połączeniu z kawą z wybranych przez niego ziaren. Alternatywne metody parzenia kawy oraz dyskusję na tematy związane z kawą speciality, etyką uprawy kawy i świadomością polskich kawoszy przeprowadziliśmy podczas livestreamu, a nasz zestaw był dostępny w dwóch lokalizacjach: w Pomelo oraz na Mariackiej, w Drukarni. 

Straight Outta Street - studio tatuażu na Ogarnej, tak samo jak my członek kolektywu „Ogarnia się”. Wydarzenie miało charakter malowania na żywo. Krik Kong, artysta street-art i tatuator tworzył swoje dzieło u nas na miejscu (livestream)  

 

U Szkota Gdańsk - z wykorzystaniem naszej domowej roboty nalewki oraz biegłości w sztuce barmańskiej ekipy U Szkota stworzyliśmy 2 koktajle (1 bezalkoholowy), które pozostaną w naszej karcie.

Omnom Gdańsk - 107 Gdańsk - Faloviec - testujemy produkty własnej roboty i wymieniamy się nimi, aby tworzyć nowe potrawy, łączyć smaki i siły.

bottom of page