top of page

Boże Narodzenie ciekawostki?

To wyjatkowy czas, w którym wszystko się zmienia i zatrzymuje choć na moment. Wraca radość, życzliwość, a czasem smutek i żal. Tych ostatnich emocji oczywiście nie życzymy, choć są częścią wielu z nas. Mimo wszystko to okres, który jednoczy ludzi, bo jego magia tkwi również w tym, że Boże Narodzenie trwa przez wiele dni.

Czy ktoś z Was zastanawiał się dlaczego trwa tak długo?
Dlaczego święta trwają tak długo?

Święta Bożego Narodzenia mają swoje korzenie w wielu różnych tradycjach i zwyczajach z różnych części świata. Warto zauważyć, że obchody świąt Bożego Narodzenia trwają różnie w zależności od kultury, regionu i wyznawanej religii. Jednak w większości przypadków okres świąteczny rozpoczyna się od Wigilii Bożego Narodzenia, która zazwyczaj ma miejsce 24 grudnia.

Tradycja Bożego Narodzenia trwa 12 dni, a każdy z nich ma swoją własną symbolikę. Liczba 12 jest bardzo istotna w kulturze chrześcijańskiej i ma wiele znaczeń, takich jak dwanaście apostołów czy dwanaście pór roku. W kontekście świąt Bożego Narodzenia, 12 dni odzwierciedla czas, który minął od narodzenia Jezusa Chrystusa aż do Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli, kiedy to Mędrcy z Wschodu przybyli, by oddać hołd Dzieciątku Jezus. A więc za krańcową datę, która kończy okres tej świątecznej tradycji ustanawia się na dzień 06.01 każdego roku.Święta Bożego Narodzenia są zdecydowanie czymś więcej niż jednodniowym zwykłym wydarzeniem. To czas pełen głębokich tradycji, wartości rodzinnych i ducha wspólnoty. Długi okres obchodów pozwala nam odczuć magiczną atmosferę tych dni oraz celebrować razem z bliskimi i refleksyjnie przygotować się na nadchodzący rok.

Niech ten czas stanie się magią wyjatkowych chwil.


Wesołych Świat 🎄

Krzysztof z Pomelo Team 💚


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page