top of page

Dlaczego Wielkanoc jest ruchoma? Garmaż na Wielkanoc w Gdańsku.

Dlaczego Wielkanoc jest ruchoma? Historia ustalania daty Wielkanocy jest złożona i ma korzenie zarówno w tradycjach żydowskich, jak i chrześcijańskich. W IV wieku n.e. na Soborze Nicejskim ustalono, że Wielkanoc powinna być obchodzona w pierwszą niedzielę po pierwszej pełni księżyca po równonocy wiosennej. Jednak nadal jest to święto ruchome, ponieważ dokładna data równonocy oraz pierwszej pełni księżyca mogą się różnić każdego roku.


Więc Wielkanoc jest świętem ruchomym ze względu na związek z kalendarzem księżycowym oraz z dawnymi tradycjami religijnymi. Termin Wielkanocy nie jest ustalony na stałe w kalendarzu, ale zależy od daty pierwszej pełni księżyca po równonocy wiosennej. Jest to związane z obchodami Paschy, święta chrześcijańskiego obchodzonego na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.


Kalendarz księżycowy, którym kierują się daty Wielkanocy, różni się od kalendarza słonecznego, który jest podstawą naszego codziennego kalendarza. W kalendarzu słonecznym, rok składa się z około 365 dni, podczas gdy miesiąc księżycowy trwa około 29,5 dni. Dlatego też Wielkanoc, związana z ruchomą datą pierwszej pełni księżyca po równonocy wiosennej, przemieszcza się w kalendarzu każdego roku.


My ze swojej strony, możemy zapewnić, że nasza oferta Wielkanocna na potrawy świąteczne jest stałą i nie ma na to wpływu kalendarz księżycowy, ani kalendarz słoneczny, ale na pewno historia Waszych zamówień ;) Stąd wybraliśmy najlepsze potrawy na catering świąteczny, catering Wielkanocny, który powinien zagościć na Waszych stołach 💚

Garmaż na Wielkanoc w Gdańsku? Na zamówienia czekamy do dnia 27.03! Dzwońcie , piszczcie, a my zabieramy się do pracy!!


Zdrówka!

Pomelo Team 💚Catering Wielkanocny
Garmaż Wielkanocny Gdańsk

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page