top of page

Gdańskie Restauracje Bezglutenowe

Gdańsk Centrum, Gdańsk Stare Miasto to miejsca, które obfitują pod względem restauracji jak i różnorodnych smaków w menu. Spotkamy tutaj smaki tradycyjne polskie, kuchnię europejską np. włoską czy też hiszpańską, jak i bardziej egzotyczne od kuchni tajskiej po japońską.

Nie każda restauracja jednak jest w stanie spełnić wszystkie wymagania konsumentów. Nie każda restauracja jest w stanie sprostać wymaganiom żywieniowym, dietom na które coraz częściej jesteśmy skazani. Mamy pełną świadomość tego, że jest coraz więcej osób, naszych gości, którzy na co dzień zmagają się z różnymi alergiami, a co za tym idzie specjalnymi dietami.

Idąc z duchem czasu, nie możemy nikogo ignorować przy stole. Ponadto chcemy, aby nasi goście czuli się komfortowo bez względu na swoja dietę i nawyki żywieniowe. Nie chcemy nikogo dyskryminować, bo każdy z naszych gości zasługuje na uwagę. Każdy z naszych gości powinien wstać od naszego stołu syty i usatysfakcjonowany. Stąd o każdej porze dnia jesteśmy zagwarantować dla naszych konusmentów posiłki i produkty bezglutenowe, które na stałe pojawiły się w naszej karcie.

Jeżeli wiemy, że pojawisz się w naszej restauracji i uprzedzisz nas o swojej diecie bezglutenowej (zarezerwujesz stolik), będziemy mogli lepiej przygotować się do Twojej wizyty i zapewnić więcej dobrych produktów.


W diecie bezglutenowej, na śniadanie polecimy Szakszukę na trzy sposoby i tutaj dodajemy do posiłku pieczywo bezglutenowe, o które warto zapytać obsługę. Klasyczna jajecznica z 3 jaj, będzie równie doskonałym wyborem. A dla tych co lubią lżejsze śniadania możemy polecić wegetariański jogurt sojowy z domową Granolą i owocami sezonowymi czy też Serek Lanbeh z dwoma jajami, marchwią i szczypiorkiem.Na lunch przyda się nasza wyborna zupa z sezonowych produktów dostępna w różnych smakach zależnie od sezonu. Jeżeli potrzebujecie czegoś konkretnego to polecimy z naszej karty Białą kiełbasę z Kimchi buraczanym i puree z palonego jabłka. Doskonałym daniem bezglutenowym jest również Wegańska baba ziemniaczana, którą serwujemy z fasolką szparagową. Rzadko spotykaną potrawą bezglutenową, którą również jesteśmy w stanie zarekomendować są knedle twarogowe z warzywami. Dodajemy do nich bób, groszek i fasolkę szparagową, a to wszystko z maślano-winnym sosem. Palce lizać!!

O desery warto zapytać naszą obsługę. Codziennie proponujemy nowe, niepowtarzane słodkości, dzięki kreatywności naszego Mateusza- zastępcy Szefa Kuchni. Niestety nie wszystkie jesteśmy w stanie przygotować wedle wytycznych kuchni bezglutenowej. Stąd prośba, aby zawsze anonsować swoje przyjście, co ułatwi nam spełnienie Twoich oczekiwań.


Do zobaczenia w Pomelo!!

Pomelo Bistro Team 💚

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page