top of page

Wspólnota Bure Misie- własne wyroby z poruszającą historią.

Zdążyliście już nas na tyle poznać, że nie potrafimy obojętnie przejść obok tych, którzy potrzebują wsparcia, a przy tym dają wiele od siebie. Poszukując naturalnych produktów lokalnych do naszego POMELO Bistro Bar, bo tylko na takich produktach budujemy naszą kartę menu, natrafiliśmy na niesamowite miejsce, pełne empatii, wsparcia jak i życzliwości. Tutaj mowa o Osadzie pod Kościerzyną nazwaną Bure Misie.

Osada Bure Misie to dom, który daje schronienie, ciepło i wsparcie potrzebującym go osobom. Mieszkańcy tej osady mają czuć się tutaj bezpiecznie, kiedy stracą swoich bliskich. Mają nadal mieć poczucie, że są kimś ważnym i niezwykłym i że nie są pozostawieni sami sobie. Bure Misie (mieszkańcy) tej osady to głównie osoby z niepełnosprawnością. Każdego dnia nie poddają się, uczą się nowych obowiązków i stawiają czoło wyzwaniom. To natura wyznacza ich rytm.

W 1992 rok, koło Kościerzyny, w gospodarstwie w Nowym Klincz pojawili się pierwsi osadnicy tej wspólnoty. Nazwano ich Bure Misie z Niedźwiedziami. Zbudowali pierwszy dom rodzinny w którym mogli zatrzymać się potrzebujący. Dziś gospodarstwo liczy blisko 40ha powierzchni. Hodują dwie rasy krów, konie, osły, świnie, lamy, owce, kury i pszczoły. Uprawiają ogród warzywny, sad, a nawet założyli własną winnicę. To wszystko skłoniło mieszkańców tej osady, do dzielenia się własnymi wyrobami. Zainteresowanie ich produktami przerosło oczekiwania.

My z naszej strony codziennie dzielimy się również tymi dobrami, które zostały przez nich wytworzone. Szanujemy i wspieramy ich pracę. Dokładamy wszelkich starań, aby wspierać tak szczytne cele i organizacje. Wprowadziliśmy tym samym do naszej karty deskę serów, która podkreśli charakter naszych doskonałych, lokalnych produktów, a na pewno zaskoczy swoim wyjątkowym smakiem.

Jeżeli natomiast jesteście ciekawi pozostałych smaków z Osady Bure Misie to zapraszamy do sklepu z ich własnymi wyrobami. Zakupicie tutaj przetwory warzywne i owocowe, miody z własnej pasieki, jajka z własnej hodowli, wyśmienite sery, masło, wędliny, półgęski, chleb, a nawet wino z winogron z własnej winnicy. Te wszystkie naturalne produkty, możecie zakupić na stronie wspólnoty, wspierając ich pracę i dobre serce: https://buremisie.org.pl/produkty-z-osady/


Zapraszamy w imieniu Burych Niedźwiedzi i Burych Misiów,

Zespół Pomelo.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page