top of page

Kawa bez kofeiny.

Czy zdajecie sobie sprawę, że 80% społeczeństwa na świecie wypija codziennie chociaż jedną filiżankę kawy!! Idąc dalej tym tropem codziennie mieszkańcy naszej planety wypijają 2 mld filiżanek tego napoju, a co nam daje 25 mln litrów kawy!! Wyciągając wnioski, jest drugim na świecie napojem, zaraz po wodzie, który najchętniej pijemy.

Jaką kawę lubicie najbardziej? Z ekspresu ze świeżo zmielonych ziaren, czy może kawę bez cukru czy słodzoną? A może Kawę bez kofeiny?


Tym razem przyjrzymy się tej ostatniej. Kawa bez kofeiny dla kogo? Na pewno to kawa, która nie pobudzi nas tak bardzo jak tradycyjna, jednakże nadal jest wytwarzana z ziaren najczęściej Arabiki. Polecana jest dla kobiet w ciąży, karmiących piersią matek jak i osób, które cierpią na różne schorzenia jak nadciśnienie, choroby serca itp.

Obalamy na pewno mit, iż Kawa wypłukuje magnez. Wiele sportowców przed treningiem wysiłkowym pije właśnie kawę, która przyspiesza spalanie tłuszczów oraz uwalnia magnes!! Choć kawa jest moczopędna, to właśnie kofeina pobudza organizm do wytwarzania magnezu. A więc kawa pita z umiarem, nie powoduje spustoszenia w organizmie. Lekarze sugerują, iż rozsądne picie kawy ma wiele korzyści dla organizmu np. obniżenie ryzyka wystąpienia wielu chorób jak Alzchaimer czy Cukrzyca typu 2.

Powracając do kawy bezkofeinowej, w odróżnieniu od tradycyjnej nie pobudza naszego układu moczowego do nadmiernego oddawania płynów. Kawa bezkofeinowa jest alternatywą dla osób, które nie mogą celebrować swoich chwil z tradycyjnym smakiem. Jest pita głównie dla walorów smakowych.


Kawa bezkofeinowa zagościła i w Pomelo na ul. Ogarnej. Cieszy się coraz większym powodzeniem. Przyrządzamy na jej bazie równie doskonałe Latte czy też Cappuccino, a więc kompletnie nie ogranicza nas ani Was w kreowaniu smaków i barowych pomysłów ;)


Na kawę bezkofeinową zapraszamy do porannego śniadania, doskonale sprawdzi się również w porze lunchowej z dobrym deserem z naszej karty. Natomiast wieczorem picie kawy bezkofeinowej jest ogromną zaletą, bo przez brak kofeiny można ją wypić o każdej porze, a następnie bez problemu zasnąć 😉


Już w najbliższą niedzielę tj. 01.10 będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kawy!! Wpadajcie do nas na aromatyczną kawę z kofeiną lub bez!


Do zobaczenia w Pomelo!!

Pomelo Team 💚

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page